Uczniowie Gastronomika z wizytą w Ogrodzie Botanicznym UKW

Dnia 18 czerwca 2015 roku uczniowie klasy I c TG uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zajmującego powierzchnię 2,33 ha, poddanego od 1995 roku szczególnej ochronie prawnej jako kompleksowy pomnik przyrody - Arboretum i najstarszy tego typu obiekt w Bydgoszczy. Młodzież zapoznała się z historią ogrodu, jego misją związaną z ochroną walorów przyrodniczych i kulturowych oraz kolekcją wybranych gatunków roślin obcego i krajowego pochodzenia.
Opiekun: Katarzyna Waszkiewicz

Seminarium w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii

W ramach obchodów  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energiipunkty Europe Direct - Bydgoszcz i Toruń zorganizowały 18 czerwca 2015 roku w kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy seminarium pt. „Zmiana klimatu”, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 3c TG  pod opieką pani Marty Dudy i Katarzyny Waszkiewicz. Seminarium było okazją do przybliżenia młodzieży zagadnień związanymi z dostosowywaniem się do zmian klimatycznych, wydajnością energetyczną, odnawialnymi źródłami energii i ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych.
Opiekunowie: Katarzyna Waszkiewicz i Marta Duda

1TH z wizytą w „Słonecznym Młynie”

W dniu 17 czerwca 2015 roku klasa 1TH w ramach nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w „Ogólnoszkolnym Konkursie Hymnu Państwowego” zwiedziła hotel „Słoneczny Młyn”. Młodzież uzyskała cenne wskazówki dotyczące zawodu i organizacji hotelu. Na koniec rozkoszowaliśmy się pysznymi deserami lodowymi i pięknym widokiem z hotelowego tarasu. Dziękujemy sympatycznej obsłudze „Słonecznego Młynu” za wspaniałą wycieczkę i stworzoną atmosferę!
Wychowawca: Halina Palusiak-Kotlarz

,,Wakacje z PCK” w naszej szkole

Dnia 12.06.2015 roku wolontariuszki z klasy 1THN i 1b TŻ uczestniczyły w akcji „Wakacje z PCK”.
W hipermarkecie Kaufland przy ulicy Solskiego od  godziny 11.00 do 15.00 zbierały produkty żywnościowe dla biednych i potrzebujących  oraz datki na zorganizowanie wypoczynku dla dzieci z najuboższych rodzin z Bydgoszczy. Wolontariuszki pomagały klientom przy pakowaniu zakupów. W tej szlachetnej akcji udział wzięły: Julia Nowak, Julia Knopik, Patrycja Polasik ( klasa 1THN) i Karolina Krzemińska, Joanna Ignaszak, Monika Jankowska(klasa 1bTŻ).Dziękujemy za pomoc i okazane serce.
Opiekun wolontariuszy: Małgorzata Kunicka

Sukces naszych uczniów w Pułtusku

Dnia 13.06.2015r.  na zamku w Pułtusku odbył się konkurs kulinarny pt. ,,Kuchnia Polska wczoraj i dziś’’.
Naszą szkołę reprezentowali: Adam Rzęski i Patryk Kamiński. W kategorii uczniowskiej byli bezkonkurencyjni i zgarnęli wszystkie nagrody tę najważniejszą, czyli PIERWSZE MIEJSCE oraz WYRÓŻNIENIE od JURY degustacyjnego za najlepszy smak swoich dań. Zwycięskim menu okazała się przystawka : roladka z polędwiczki z indyka zawijana w cukinii z pianką z sera pleśniowego oraz truskawki z szynką parmeńską na białym winie, oblane beszamelem  oraz danie główne, czyli  filet z suma z puree marchewkowym, sosem paprykowym, zielonymi szparagami oraz  ravioli z wątróbki z suma i ziemniaki confi.
Opiekun: Beata Lewińska
więcej >>>

Warsztaty edukacyjne,, Twoja krew, moje życie”

3 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem „Twoja krew, moje życie” mające na celu rozpowszechnianie wśród młodzieży informacji dotyczących honorowego krwiodawstwa oraz rozbudzanie wrażliwości na drugiego człowieka, potrzebę bezinteresowności i altruizmu. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Annę Majewską i pana Grzegorza Mizerę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, które było fundatorem wręczonych podczas spotkania nagród i wyróżnień uczestnikom szkolnego konkursu plastycznego pod tym samym hasłem. Wśród konkursowych prac trzy pierwsze miejsca zostały przyznane: Mateuszowi Jankowskiemu z klasy 3c TG, Bartoszowi Brążkiewiczowi z klasy 3a TG i Ewie Lewandowskiej z klasy 1c TG. Wyróżnienia przypadły w udziale: Natalii Mirus z klasy 3a TG, Milenie Pempuś z klasy 3 kelner, Anicie Kośnik z klasy 1a TG , Marcie Gerke z klasy 1b TG, Darii Stanisławskiej i Małgorzacie Baran z klasy 3b KZ. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Organizatorzy: Joanna Kowalska, Karolina Trybuchowicz, Katarzyna Waszkiewicz

Imperium Zdrowia na Wyspie Młyńskiej

14 czerwca 2015r. na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbyła się impreza przygotowana przez Instytut Zdrowia i Kultury Fizycznej Wyższej Szkoły Gospodarki, która miała formę pikniku. Celem imprezy pt. „Imperium Zdrowia" było promowanie zasad zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz przywrócenia dobrego obyczaju wspólnego spędzania czasu - najlepiej na świeżym powietrzu. Uczniowie naszej szkoły(Paulina i Karolina Szmatuła, Ewa Lewandowska, Monika Jankowska, Bartosz Wiśniewski, Bartosz Klatecki) pomagali przy wydawaniu zdrowych lekkostrawnych dań serwowanych przez restaurację Villa Calvados i kulinarnego mistrza Grzegorza Parczewskiego. Dziękujemy za pomoc i udział w imprezie.
Opiekun młodzieży: Krzysztof Szczepaniak

„Kilometry dobra” w naszej szkole

Nasza szkoła  wzięła udział w charytatywnej akcji „Kilometry dobra”, której celem było zebranie jak największej ilości pieniędzy  na rozwój działalności fundacji „Wiatrak”. Wszystkie zebrane fundusze zostały zamienione na złotówki i ułożone w szereg monet. Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych zebrali 668 złotych i 53 grosze i ułożyli je w ponad 15 „metrów dobra” , co dało nam  zwycięstwo w pojedynku „Szkoła dobra na kilometry”. Gratulacje!
Opiekunowie: Dorota Harkot i Małgorzata Kunicka

Wizyt 1107384