„Drzwi Otwarte” i Szkolny Konkurs Kulinarny

25 maja 2015r. w ramach „Drzwi otwartych” naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Kulinarny dla klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej pt. „ Zupy różnych narodów w żeliwnych kociołkach ” z mistrzem świata w grillowaniu BBQ i zdobywcą kulinarnego Oskara Panem Grzegorzem Parczewskim oraz szefami kuchni znanych restauracji i hoteli naszego miasta.
Impreza z zabawą, muzyką, grillowaniem, pokazem mody gastronomicznej oraz nowoczesnych trendów kulinarnych prezentowanych przez młodzież szkoły gastronomicznej cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszyscy przybyli goście mogli nacieszyć się degustacją czterech konkursowych zup: tajskiej, gulaszowej, rybnej oraz staropolskiego żuru. Szefowie kuchni, wspierali merytorycznie młodych adeptów sztuki kulinarnej w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu całej drużyny.
Najlepszą zupą wybraną przez Jury, a także publiczność okazała się zupa tajska, którą przygotowała drużyna kl. I a TŻ  koloru czarnego z byłym uczniem bydgoskiego gastronomika Jakubem Krywienia w składzie ( Nicole Kraszkiewicz, Bartosz Klatecki, Hubert Sikorski, Karol Sosnowski).
Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły oraz młodzieży za pomoc przy organizacji konkursu.

Organizator konkursu - Krzysztof Szczepaniak

Wizyt 579341