,,Najsmaczniejsze dziewczęta” tylko w naszej szkole

28 maja 2016r. w Pułtusku odbyła się VIII edycja konkursu ,,Kuchnia polska wczoraj i dziś”. Startujące w nim ekipy uczniów i profesjonalistów musiały zaprezentować znajomość technik kulinarnych i potraw kuchni polskiej. Uczennice naszej szkoły: Klaudia Trudnowska  i Karolina Kaczyńska przygotowały zakąskę z  węgorza w dwóch odsłonach, podaną z musem z jabłka i bzu z chipsem z jarmużu oraz sosem chrzanowym, natomiast ich danie zasadnicze składało się z karczka jagnięcego duszonego w  czerwonym winie w towarzystwie powideł i kaszy burgul, podanego z puree z czerwonej kapusty oraz makaronem z ogórka. Tymi oto potrawami podbiły podniebienie jury, otrzymując najcenniejsze trofeum ,,Puchar Smakoszy” i zyskując miano ,,najsmaczniejszych dziewcząt”. Tę cenną nagrodę zdobyły dzięki wsparciu szefa kuchni Słoneczny Młyn , pana Arkadiusza Ciesińskiego,  który poświęcił wiele czasu na przygotowanie konkursowe. Klaudii i Karolinie gratulujemy wspaniałego sukcesu. Opiekun: Beata Lewińska
Relacja prasowa

Wizyt 1034890