Sukces naszych hotelarzy (2)

Karolina Owczarzak (klasa 2TH) - II Wicemistrzem Wiedzy Hotelarskiej i Laureatką X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej oraz Wiktoria Wieczorek (klasa 3TH) – Laureatką X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej 2018 pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej.

W dniach 09 - 12 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbył się etap centralny X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Temat przewodni Olimpiady to „Nietypowe obiekty hotelarskie”. O udział w finale walczyło około 340 uczniów z całej Polski. Do etapu centralnego zakwalifikowały się 34 osoby, w tym uczennice Karolina i Wiktoria z ZSG w Bydgoszczy. Uzyskały one najwyższe noty w etapie okręgowym .

Zmagania o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej składały się z trzech części: testu, zadania praktycznego z obsługi gościa zagranicznego w recepcji oraz obsługi gościa w restauracji hotelowej. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się aktualną wiedzą dotyczącą branży hotelarskiej oraz znajomością języków obcych.

W części gastronomicznej dokonywali przyjęcia zamówienia i przygotowywali  stół do śniadania wiedeńskiego i kontynentalnego.

Gratulujemy Karolinie i Wiktorii wspaniałych sukcesów w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej 2018.

Przygotowanie do X OWH: Sebastian Wagner

Sukces Kingi w „Zwierciadłach”! (2)

Kinga Wolska z klasy 2TH zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim odbywającym się w ramach VII edycji Kujawsko – Pomorskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” organizowanych przez V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. Kinga zaprezentowała dwa wiersze: „Podziękowanie” Wisławy Szymborskiej i „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Małgorzata Grynienko

Sukces naszego ucznia w Mistrzostwach Młodych Kelnerów (2)

13 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Młodych Kelnerów, których organizatorem było Stowarzyszenie Kelnerów Polskich. W konkursie brało udział 17 szkół o profilu gastronomiczno-hotelarskim z całej Polski. Miło nam poinformować, że uczeń z klasy 3KH Kamil Kwiatkowski zajął w zawodach piąte miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Joanna Nowicka
Konsultacje: Krzysztof Metzler (Hotel Holiday Inn w Bydgoszczy)

Tolkien + tort + deser = Mistrzostwo Polski (2)

28 lutego 2018 roku w Warszawie odbył się finał Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2018. Dwoje naszych uczniów Julia Pora i Kamil Poćwiardowski zdobyło tytuł mistrzowski. Tym samym pokonali 11 pozostałych finalistów, bo do ścisłego finału zakwalifikowało się 12 drużyn z 60 zgłoszonych szkół. Podczas finału Julia i Kamil musieli przygotować i zaprezentować tort, który nazwali „Tajemnica Bilbo Bagginsa” oraz 9 deserów o nazwie „Skarbiec Smauga”. Młodzi adepci sztuki cukierniczej zainspirowali się powieściami J. R. R. Tolkiena, gdyż tematem tegorocznej edycji EXPO SWEET była „Fantastyka & Fantasy”.
Na przygotowanie swoich propozycji cukierniczych mieli określony czas. Pracę rozpoczęli o  godz. 7:15 i do godz. 9:45 musieli wykonać dwa torty, w tym jeden bez dekoracji. Desery podali pół godziny później o 10:45. Następnie jury dokonało oceny organoleptycznej i wysłuchało prezentacji  uczestników na temat przygotowanych dzieł.
Zainspirowanie Tolkienem przyniosło drużynie sukces i tytuł Mistrza Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2018. Młodzi mistrzowie i ich opiekunka zostali nagrodzeni złotymi medalami, dyplomami, czekiem na 7 tys. złotych oraz dyplomem dla szkoły, którą reprezentowali.
Julia i Kamil przygotowywali się do uczestnictwa w Mistrzostwach pod czujnym okiem Ewy Gajdemskiej nauczycielki zawodu w ZSG w Bydgoszczy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu drużyny, a szczególnie Piekarni Cukierni Krzysztof Poćwiardowski za wsparcie i sponsorowanie uczniów. Julii i Kamilowi gratulujemy ogromnego sukcesu.
Opiekunka: Ewa Gajdemska

Technikum Hotelarskie na wagę złota (2)

Dnia 24 stycznia 2017 roku w budynku Ratusza w Bydgoszczy miało miejsce uroczyste spotkanie Prezydenta Miasta pana Rafała Bruskiego z przedstawicielami szkół, które zajęły wysoką lokatę w XIX Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadimnazjalnych 2017. Naszą placówkę reprezentowała pani dyrektor Danuta Gaczkowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Sebastian Wagner i uczennica klasy 4TH Dominika Samsin. Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych zajęło drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i otrzymało status ,,Złotej Szkoły”. Prezydent Miasta Bydgoszczy uhonorował najlepsze szkoły listem gratulacyjnym i nagrodą pieniężną. Raz jeszcze wyrazy uznania i gratulacje. Więcej informacji o uroczystości na stronie: /aktualnosci/tresc/zdolni-uczniowie-zaangazowani-nauczyciele-t/

Nasza Szkoła ,,Złota” i ,,Brązowa” w rankingu Perspektywy 2016

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy j est wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2016".

Portal edukacyjny Perspektywy po raz osiemnasty ogłosił ranking najlepszych polskich szkół ponadgimnazjalnych . Miło nam poinformować, że Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych uzyskało tytuł ,,Złotej” Szkoły i uplasowało się na 2 miejscu w Bydgoszczy i 5 w województwie kujawsko- pomorskim, natomiast Technikum Gastronomicznemu nr 1 przypadł status ,,Brązowej” Szkoły za zajęcie 7 miejsca w Bydgoszczy i 20 w województwie. Warto dodać, że o wysokiej pozycji naszej placówki zadecydowały wyniki matur, egzaminów zawodowych i udział uczniów w olimpiadach. Dobra szkoła była, jest i będzie na wagę złota!

Kucharze Zespołu Szkół Gastronomicznych najlepsi w rankingu zawodów

Dnia 5 lutego 2015r. w Ratuszu Prezydent Miasta Rafał Bruski docenił najlepsze, według rankingu "Perspektyw", szkoły w mieście. Nie tylko te ze ,,złotej setki”, ale także technika, które najlepiej uczą w zawodach. Są to: Technikum Gastronomiczne nr 1 w Zespole Szkół Gastronomicznych - dyr. Danuta Gaczkowska (w zawodzie technik kucharz 1 miejsce w rankingu), Technikum Spożywcze - dyr. Wiesława Dereżyńska, Technikum Elektryczno-Energetyczne - dyr. Wiesława Sraga.

W spotkaniu uczestniczyli: Iwona Waszkiewicz, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UMB, Radni  Miasta Bydgoszczy, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie.

Organizatorami rankingu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy - wydawca miesięcznika „Perspektywy” oraz redakcja dziennika „Rzeczpospolita”. W skład Kapituły Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015 wchodzą tradycyjnie przedstawiciele trzech ważnych środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

XVI Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”

27.01.2014 r. w Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Kujawsko – Pomorski Ewa Mes i Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska wręczyły dyplomy szkołom, które zajęły wysokie miejsca w XVI Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”.


XVI Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2014

21.01.2014 r. w Ratuszu Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkał się z przedstawicielami bydgoskich szkół, które zajęły wysoką lokatę w XVI Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014.

ZSG reprezentowała pani Dyrektor mgr inż. Danuta Gaczkowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr Sebastian Wagner, przewodnicząca S.U. Sara Fodrowska.

Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych zajęło 3 miejsce w województwie kujawsko – pomorskim i 42 miejsce w Rankingu Techników 2014 w Polsce.

Zdjęcia ze spotkania z Prezydentem Miasta w Ratuszu

Simple Image Gallery Extended

Osiągnięcia szkoły

PODSUMOWANIE XV OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2013 tygodnika „PERSPEKTYWY”  i  dziennika „RZECZPOSPOLITA”

06.02.2013 roku w Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Kujawsko – Pomorski Ewa Mes i Kujawsko –Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska wręczyły dyplomy szkołom , które zajęły wysokie miejsca w rankingu.
28.01.2013 w Ratuszu Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkał się z przedstawicielami bydgoskich szkół, które zajęły wysoką lokatę w XV Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013.

ZSG reprezentowała pani Dyrektor mgr inż. Danuta Gaczkowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr Sebastian Wagner, przewodniczący S.U. Krystian Bartkowiak.

Nasza szkoła Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych zajęła 4 miejsce w województwie kujawsko – pomorskim i 63 miejsce w Rankingu Techników 2013 w Polsce

Zdjęcia w Ratuszu

Simple Image Gallery Extended

Zdjęcia w UW

Simple Image Gallery Extended

Wizyt 694273